Przejdź do treści
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

“Edukacja (nie)domowa — Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?”

28 czerwca | 10:00 - 16:00

Free
Przed nami już V Dzień Edukacji Domowej!
Z tej okazji Fundacja Edukacji Domowej zaprasza na konferencję edukacyjną “Edukacja (nie)domowa — Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?”.
Zapraszamy rodziców dzieci w edukacji domowej, osoby zainteresowane spełnianiem obowiązku szkolnego poza szkołą, dyrektorów i nauczycieli oraz przedstawicieli organizacji przyjaznych tej formie nauczania.
Plan konferencji obejmuje trzy panele dyskusyjne z ekspertami:
I. “Dlaczego Polacy coraz częściej wybierają edukację domową?”
Konferencję rozpoczniemy od prezentacji wyników badań nad motywacją wyboru edukacji domowej, przeprowadzonych przy współpracy z Kołem Nauk Psychologicznych działającym przy Instytucie Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Chcemy, aby nasi uczestnicy mieli możliwość głębszego zrozumienia czynników i potrzeb, które przekonują coraz większą liczbę Polaków do tej formy edukacji.
II. “Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?” — przyszłość edukacji domowej w Polsce.”
Następnym punktem naszego programu będzie dyskusja na temat przyszłości edukacji domowej w Polsce. Podczas tej części konferencji przyjrzymy się aspektom związanym z ewolucją i zmianami, jakie mogą nastąpić w polskim systemie edukacji. Eksperci z różnych dziedzin będą mieli okazję podzielić się swoimi wizjami dotyczącymi przyszłości edukacji domowej w Polsce oraz omówią strategie, które mogą wspierać rozwój tego sektora.
III. “Nowe technologie w edukacji — szansa czy zagrożenie?”
Na zakończenie przeprowadzimy panel dotyczący wykorzystania nowych technologii w edukacji, w tym edukacji domowej. Przedyskutujemy szanse i zagrożenia wynikające z wprowadzenia nowych technologii do procesu nauczania w domu. W ramach tego panelu eksperci zaprezentują różnorodne podejścia do wykorzystania technologii w edukacji oraz omówią najlepsze praktyki i wyzwania z nimi związane.
IV. Panel specjalny, szczegóły którego poznacie już wkrótce!
Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, 26 czerwca 2024 r. o godz. 10:00-16:00 w Centrum Konferencyjnym WILCZA, ul. Wilcza 9.
Limit miejsc: 120.

Miejsce wydarzenia

Centrum Konferencyjnym WILCZA,
ul. Wilcza 9
Warszawa, Poland