Przejdź do treści
Loading Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

II Forum Bezpiecznej Żywności

18 listopada, 2023 | 10:30 - 15:00

Bezpłatne

II Forum Bezpiecznej Żywności odbędzie się już 18 listopada 2023 r. Green REV Institute, Koalicja Future Food 4 Climate spotyka się już po raz 2. żeby rozmawiać o naprawie systemu żywności.Sprawiedliwa transformacja klimatyczna nie zadzieje się bez transformacji systemu żywnościowego. To, w jaki sposób produkujemy żywność wpływa na nasze zdrowie, życie, bioróżnorodność i bezpieczeństwo żywnościowe. Ubóstwo żywnościowe – jakościowe i ilościowe, pozostawianie rolniczek i rolników bez szans na rynku, który stawia na intensywną, przemysłową produkcję, spadek bioróżnorodności, spadek jakości życia i choroby to tylko kilka skutków niedziałającego systemu żywnościowego. Osoby eksperckie: dr Miłka Stępień, dr Paulina Sobiesiak – Penszko, dr Marta Czapnik – Jurak, dr Andrzej Kassenberg przedstawią mapę systemu żywności i jego wpływu na nasze życie, klimat, planetę. W panelu eksperckim i dyskusji o rozwiązaniach wezmą udział kobiety – producentki żywności, rolniczki, ogrodniczki, edukatorki – Wioletta Olejarczyk, Anna Chęć, Matylda Szyrle, Iga Czubak. Całość dyskusji podsumuje profesor Zbigniew Karaczun.
II Forum Bezpiecznej Żywności pokaże wyzwania i rozwiązania jakie stoją przed nami w najbliższych latach. System żywności to legislacja, środki unijne, edukacja, decyzje podejmowane na poziomie globalnym, unijnym, krajowym i unijnym.
Transmisja wydarzenia będzie dostępna na profilu facebook Green REV Institute.
Organizację II Forum Bezpiecznej Żywności wspiera Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz European Climate Foundation. Forum organizowane jest przez Green REV Institute, założyciela i koordynatora największej koalicji dla naprawy systemu żywności Future Food 4 Climate – 92 organizacji z całej Polski, które działają rzeczniczo, strażniczo, edukacyjnie, kampanijnie i codziennie zmieniają lokalne społeczności

Details

Date:
18 listopada, 2023
Time:
10:30 - 15:00
Cost:
Bezpłatne
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tags:
, , ,
Website:
https://fb.me/e/6aRz79Nl4