Przejdź do treści
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej – XVIII edycja sesji edukacyjnej

13 czerwca, 2023 | 09:00 - 15:00

Bezpłatne

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII edycji sesji edukacyjnej „Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej”, która odbędzie się 13 czerwca (wtorek) br. w łambinowickiej siedzibie Muzeum przy ul. Muzealnej 4.

Sesja edukacyjna to stały punkt w kalendarium naszego Muzeum – przygotowany przez praktyków muzealników z myślą o nauczycielach – nie tylko historykach, ale także m.in. filologach, etykach, katechetach, pedagogach, czy psychologach. W tym roku temat XVIII sesji edukacyjnej pt. Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej, brzmi: Miejsca z blizną – jak je edukacyjnie oswoić?

Skupimy się na przedstawieniu relatywnie nowych i nieszablonowych metod pracy z materią bardzo subtelną i trudną: pamięcią zborową odnoszącą się do czasów II wojny światowej, a w szczególności do najbardziej dramatycznych jej stron – niewoli i uwięzienia, cierpienia i zagłady. Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów zajmujących się muzealnictwem, archeologią i psychologią. Ważną częścią sesji będą pokazowe warsztaty realizowane na wystawie plenerowej „Miejsce z blizną”.

Z uwagi na wyjątkowe w tym roku miejsce spotkania – świeżo zmodernizowaną łambinowicką siedzibę Muzeum – zapewniamy uczestnikom transport autokarowy z Opola. Udział w wydarzeniu będzie zatem okazją, by zobaczyć, jakim zapleczem edukacyjnym dysponujemy. Poza tym, ponieważ bezpośrednio po sesji zaplanowaliśmy finał XV edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno, będzie to także sposobność, aby poznać efekty pracy swoich Koleżanek i Kolegów po fachu oraz być może zyskać inspiracje dla własnych pomysłów. W drodze powrotnej do Opola odwiedzimy nowo otwarte Muzeum Ceramiki w Tułowicach.

Zgłoszenia przyjmują pracownicy Działu Edukacji i Wystaw (tel. 77 43 43 475, edukacja@cmjw.pl). Będą oni także pomocni w nawigowaniu po szczegółach naszej rozbudowanej oferty edukacyjnej. Gorąco namawiam do śledzenia nowych propozycji na https://www.facebook.com/CMJWLambinowiceOpole i www.cmjw.pl.

Udział w sesji edukacyjnej jest bezpłatny.

Uczestnikom sesji zapewniamy:

1. Imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w sesji.
2. Pakiet edukacyjny Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych
3. Poczęstunek dla uczestników sesji

Serdecznie zapraszam do udziału!

Szczegóły

Data:
13 czerwca, 2023
Godzina:
09:00 - 15:00
Koszt:
Bezpłatne
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.cmjw.pl/kalendarium/197,wydarzenie.html

Organizator

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych
Phone
+48 77 434 34 75
Email
cmjw@cmjw.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych
Muzealna 4
Łambinowice, Opolskie 48-316
+ Google Map
Phone
+48 77 434 34 75
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia