Przejdź do treści
Loading Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

III Konferencja Empatyczna Edukacja-Empatyczna Polska

21 kwietnia, 2023 - 23 kwietnia, 2023

350zł

Konferencja Empatyczna Edukacja => Empatyczna Polska to:

– znakomite grono prelegentów,
– bogaty program,
– i temat, który jest niezwykle aktualny – o potrzebie edukacji wspierającej rozwój.

Posłuchaj co o tegorocznej Konferencji mówiła Anna Szulc – pomysłodawczyni Konferencji i promotorka empatycznej edukacji, w zduńskowolskiej telewizji.Przyjedź, zainspiruj się i zmieniaj z nami polską szkołę!

Dlaczego warto dołączyć?

Świat na przełomie XX i XXI wieku zmienił się jak nigdy dotąd. Możemy podróżować w najdalsze zakątki świata, realizować śmiałe, twórcze projekty i pracować na drugiej półkuli, siedząc w biurze we własnym domu. A szkoła? Polska szkoła zmieniła się niewiele. Jak przed laty, uczniowie siedzą w równych rzędach w ławkach, nauczyciele podają informacje, a następnie dokonuje się sprawdzenia tego, co uczeń zapamiętał.

Cyfryzacja znacząco zmieniła świat, a co za tym idzie również edukacyjną rzeczywistość. Dziś nie ma problemu z dostępem do wiedzy, natomiast jest problem z jej nadmiarem, a także z rzetelnością tego, co oferuje Internet czy media. Dlatego w XXI wieku znacząco zmieniła się rola szkoły. Zmian w polskiej szkole oczekuje też rynek pacy, który coraz bardziej ceni „umiejętności miękkie”, tj. umiejętność komunikacji, budowania dobrych relacji, kreatywność, itp.

 

Miejsce wydarzenia

Ratusz Zduńskiej Woli
Plac Wolności 26
Zduńska Wola, łódzkie 98-311 Poland
+ Google Map