Przejdź do treści
Loading Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • This wydarzenie has passed.

Seminarium naukowe z cyklu Szczęście w Szkole – Job Crafting – jak wzmocnić sens pracy nauczycieli?

29 maja, 2023 | 20:00 - 22:00

Seria wydarzeń Serie wydarzeń (Zobacz wszystkie)
Bezpłatna

Prof. dr hab. Roman Leppert, Anna Przybyło i dr Anna Hildebrandt-Mrozek zapraszają na seminarium naukowe z cyklu: Szczęście w Szkole: „Job crafting – jak wzmacniać sens w pracy nauczycieli?”, które odbędzie się zdalnie dnia 29 maja (poniedziałek) w godz. 20.00-22.00.
Zapisy na seminarium odbywają się przez formularz rejestracyjny:
https://forms.gle/cduJyjweUDAdFpGF6
Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom i nie będzie transmitowane na FB.
Seminarium kontynuuje naszą współpracę w przedsięwzięciu „Szczęście w Szkole: inspiracje-badania-praktyki”.
Stawiamy sobie 3 cele:
• Inspiracje
Bazując na istniejących praktykach i badaniach chcemy inspirować innych do wykorzystywania sprawdzonych i tworzenia nowych narzędzi psychologii pozytywnej w praktyce edukacyjnej. Również inspirować do poznania tej dziedziny wiedzy.
• Badania
Chcemy inicjować i podejmować badania w sferze weryfikacji istniejących narzędzi oraz wdrażania nowych w obszarze badania szczęścia w szkole.
• Praktyki
Chcemy pokazywać dobre praktyki szkół, przedszkoli ale i sami praktykować w trakcie całego roku poprzez: coroczny marcowy cykl Przebudzenia, spotkania badawczo-inspiracyjne w ramach cyklu: Szczęście w Szkole oraz Tydzień Szczęścia w Szkole.
Tegoroczne „Przebudzenia” mamy już za sobą. Odbywają się one w okolicach 20 marca, gdy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szczęścia.
Cykl „Szczęście w Szkole” odbywa się przez cały rok. Oto jego odsłona.
Zapraszamy na seminarium dotyczące budowania poczucia sensu i zaangażowania w pracy nauczycielskiej i edukatorskiej z wykorzystaniem sprawdzonych narzędzi naukowych.
Naszym gościem będzie specjalistka w tej dziedzinie, dr Malwina Puchalska-Kamińska, psycholożka, trenerka biznesu, wykładowczyni. Członkini European Association of Work and Organizational Psychology i Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej.
Współzałożycielka Job Crafting Polska – organizacji promującej w pracy takie wartości jak autonomia, odpowiedzialność i poczucie sensu. Prowadzi szkolenia dla kadry managerskiej i pracowników działów HR z zakresu dbania o zaangażowanie pracowników.
Współautorka książki „Job Crafting. Nowa metoda budowania zaangażowania i poczucia sensu pracy.”
Program spotkania:
1. Powitanie i wprowadzenie
2. Wykład dr Malwiny Puchalskiej-Kamińskiej
3. Dyskusja – moderatorem prof. dr hab. Roman Leppert
Na spotkanie zapraszają:
Roman Leppert, pedagog, prof. dr hab., Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierownik studiów doktoranckich w zakresie pedagogiki, redaktor naczelny czasopisma „Przegląd Pedagogiczny”; członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN; od dwóch lat prowadzi Akademickie Zacisze, w którym rozmawia z autor(k)ami książek poświęconych pedagogice i edukacji.
Anna Przybyło, filolog, nauczycielka i pasjonatka kreatywnych metod nauczania, organizatorka wydarzeń o charakterze dydaktyczno – artystycznym, twórczyni założeń programowych Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego, pomysłodawczyni i dyrektorka Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu.
Anna Hildebrandt-Mrozek, doktor nauk ekonomicznych, naukowiec i praktyk bazujący na dorobku psychologii pozytywnej, edukacji pozytywnej i ekonomii, z ponad 20-letnim doświadczeniem doradztwa w sferze edukacji i biznesu. Inicjatorka Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole.
W razie pytań zapraszam do kontaktu:
Anna Hildebrandt-Mrozek
ania@movusmovere.pl
tel. 793 711 725

Miejsce wydarzenia

Internet